FİNANSAL ÇALIŞMALAR

finansal

FİNANSAL ÇALIŞMALAR

Güneş Enerjisi Santrali ( GES ) Projesi Finansmanı ( Yap İşlet Devret Modeli ) İle Teminatsız Ges Kurulumu…

Güneş Enerjisi Santrali, Yap İşlet Devret Modeli

1 MW ve Üzeri GES Projeleri İçin ;
Tedaş Bağlantı Anlaşması yapılmış ve İmarı Bitme Aşamasındaki GES – RES projelerine teminatsız olarak % 100′e varan yap, işlet ve devret finansman modeliyle anahtar teslim kurulum yapılmaktadır.

Sistemin İşleyişi:
GES projelerinde, proje TEDAŞ onayından sonra veya önce Almanya’daki firmaya projenin tüm evraklarını gönderilmekte ve Alman firma bunları inceleyerek projenin yapılacağı yerin durumuna göre kullanacağı ürünü ve anahtar teslim kurulum ile ilgili fiyatlandırma çalışmasını ve vadesini tarafımıza iletmektedir. (TEDAŞ projesi var ve onayı alındı ise proje, kurulumu yapan firmanın kullanacağı ürünlere göre revize edilmesi gerekmektedir. İmpus Enerji size bu revizeyi yapabilir gerekirse.)

– Müşteri ile anlaşma sağlanırsa yapılacak yatırım ile ilgili yatırımcı ile sözleşme yapılmaktadır.
– Projelerde güneş ışınım değerleri baz alınarak yapılan yatırımın ne kadar sürede geri döneceğini hesaplayarak vade ile ilgili takvim yapılmaktadır.
– Santralin Gelirine santral kendini amorti edene kadar temlik konmakta ve müşteriye işletme bedeli olarak en az 20000 Dolar senede bırakılmaktadır. Kurulumu yapan Alman firma santral amortisman vadesini 10 yıl icinde gerçekleştirecektir.
– Kurulumu yapan firma anlaşmalı olduğu bankalar üzerinden işlem yapmakta ve TEDAŞ geliri üzerine ödeme takvimi baz alınarak temlik koymaktadır.
1MW Güneş Santrali’nin Yatırımcıya Toplam Maliyeti 1.250.000 – 1.300.000 Euro Aralığını Bulmaktadır.

AMORTİSMAN SÜRELERİ
6-8 YIL
Ayrıca diğer hizmetlerimiz ;
Yurtdışı fon çalışmaları
Banka kredi çalışmaları
Ekonomik analiz ve fizibilite çalışmaları
Yatırıma ait amortisman ve finansal çalışmalar

Size nasıl yardımcı olabiliriz ?

Detaylı bilgi için aşağıdaki butondan bize ulaşabilirsiniz.